اصفهان مهد زیبایی‌ها و هنر در ایران است. شهری که به نصف جهان معروف است و در بین شهرهای معروف دنیا، مکانی شناخته‌شده می‌باشد. این شهر سراسر با بناهای بی‌نظیری مانند عالی‌قاپو، میدان نقش‌جهان و... درهم‌آمیخته است. می‌توان اذعان کرد، که این شهر یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی ایران برای توریست‌های خارجی و داخلی می‌باشد.

سفر به این شهر زیبا را هم می‌توان به همراه تور گردشگری اصفهان پرداخت و هم به‌صورت شخصی. اما آنچه مسلم است، دیدن این‌همه زیبایی در این شهر می‌باشد. اما باید ذکر کرد که تنها این بنای های 200 الی 300 ساله نیستد که این شهر را به یکی از بهترین مکان‌های گردشگری تبدیل کرده است، بلکه صنایع‌دستی متنوع اصفهان یکی از بی‌نظیرترین هنرهای دست مردمان این مرزوبوم است. هنر قلم‌زنی، منبت‌کاری، خاتم‌کاری و... ازجمله معروف‌ترین صنایع دستی این شهر می‌باشد. علاوه بر این، دلایل زیادی به‌جز گردشگری برای سفر به این شهر وجود دارد. وجود دانشگاه‌های بزرگی مانند دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک‌ها و کارخانه‌های صنعتی در حاشیه این شهر، آن را به یکی از شلوغ‌ترین و پرترددترین شهرها تبدیل کرده است.

آنچه در سفر به اصفهان مسلم است. بازدید از مکان‌های تفریحی و گردشگری آن می‌باشد. در این مقاله قصد دارید که به معرفی بهترین مکان‌های دیدنی اصفهان، بپردازیم.

سی‌وسه‌پل

یکی از معروف‌ترین بناهای ایران و دنیا، پلی است که بر روی رودخانه زاینده‌رود ساخته‌شده است. قدمت این پل به حدود 300 سال می‌رسد و توسط شاه‌عباس صفوی به افتخار سردار پرافتخارش، الله وردی خان ساخته شد. وجود 33 طاق در ساختمان این پل آن را به این نام مشهور کرده است. امروزه از این پل برای رفت‌وآمدهای فردی و گذشتن با درشکه، استفاده می‌شود. سی‌وسه پل را می‌توان از بیشتر مکان‌های دیدنی اصفهان مشاهده کرد.

میدان نقش‌جهان

یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین میدان‌ها در جهان، میدان عالی‌قاپو اصفهان می‌باشد. این مکان بی‌نظیر 508 متر مساحت داشته و 4 بنای معروف اصفهان؛ یعنی بازار قیصریه، کاخ عالی‌قاپو، مسجد شیخ لطف الله و مسجد امام را به یکدیگر متصل نموده است.

در حقیقت این میدان روزی مرکز بازار اصفهان بوده و هم اکنون نیز بیش از 200 حجره در حاشیه داخلی آن وجود دارد. این حجره‌ها زمانی که این میدان توسط صفویان ساخته شد، تا به امروز به عرضه صنایع اصفهان پرداخته‌اند. البته این میدان همیشه به عنوان بازار تجاری مورد استفاده قرار نمی‌گرفته است. بلکه در زمان ساخت آن، بازی‌هایی نظیر، چوگان و قاپوق اندازی در آن برگزار می‌شد.

عالی‌قاپو

عالی‌قاپو یکی دیگر از مکان های دیدنی اصفهان و جز برجسته ترین بنا ها در دوره صفویان بوده است. این بنا رو به روی مسجد شیخ لطف الله قرار داشته و متشکل از 6 طبقه است. یکی از بی‌نظیرترین ویژگی‌های این بنا آن است، که هر طبقه از عالی‌قاپو دارای طراحی منحصر به خود بوده و اوج شکوه آن در طبقه ششم این کاخ، که به اتاق صوت معروف است، قرار دارد. این تالار به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که امواج منعکس شده از صوت را می‌گیرد و صدایی رسا و واضح را به‌تمامی تالار می‌رساند.

عمارت هشت‌بهشت

کاخی به شکل هشت‌گوش که یادگار دیگری از اواخر سلطنت صفویان در اصفهان می‌باشد. این بنای هشت‌ضلعی دارای چهار نمای متفاوت بوده که هیچ‌کدام شبیه به یکدیگر نیستند. در وسط این عمارت، حوضی هشت‌ضلعی قرار داشته که جنس آن از مرمر می‌باشد، که در کنار درها و پنجره‌های خاتم‌کاری آن، عمارت هشت‌بهشت را به یکتاترین بنای دوره صفوی تبدیل کرده است.

چگونه بهترین تور گردشگری اصفهان را بیابیم؟

سفر با تور گردشگری اصفهان، همیشه لطفی دیگر را برای مسافران به همراه دارد. دیدن تمامی آثار تاریخی، یافتن بهترین هتل‌ها، خرید بلیت هواپیما اصفهان و...، از جمله مزایایی سفر با تور گردشگری اصفهان می‌باشند. ازاین‌رو می‌توانید در هر زمان، در سامانه گردشگری کجامجا تور مورد نظر خود را یافته و سفری بی‌نظیر را برای خود به ارمغان بیاورید.

اما خرید بلیت هواپیما اصفهان، آن هم با قیمتی مناسب، تنها از طریق تور نیست. در واقع شما می‌توانید از پروازهای چارتری که توسط این تورها رزرو می‌شوند نیز، استفاده نمایید. معمولاً این پروازها قیمت ارزان‌تری داشته و به صورت لحظه آخری و یا در خلال عرضه به مسافران خود، می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. سامانه گردشگری کجامجا در صفحه اصلی سایت خود، لیستی از تمامی پروازهای داخلی و خارجی آف خورده را ارائه می‌کند. این لیست به صورت دقیقه‌شمار به‌روز شده و شما می‌توانید بلیت هواپیما اصفهان را با قیمتی مناسب، از این صفحه تهیه کنید.

بلیت هواپیما اصفهان، بهترین راه برای سفر به این شهر

معمولاً تور گردشگری اصفهان، یا از طریق مسیر زمینی و یا با خرید بلیت هواپیما اصفهان، اقدام به گردشگری می‌کنند. از آنجایی که سفرهای هوایی با تورها معمولاً از قیمت ارزان‌تری نسبت به سفرهای شخصی برخوردار هستند، دارای خواهان بسیاری نیز می‌باشند. همچنین به دلیل کیفیت بالای بهترین هتل‌های اصفهان و قیمت ارزان آن‌ها برای تورهای گردشگری، اغلب مسافران برای سفر به این شهر، از تور استفاده می‌نمایند.

علاوه بر این، بلیت هواپیما اصفهان بسیار در دسترس بوده و می‌تواند چندین پرواز را در طول روز برای شهرهای بزرگ در نظر گرفت. به همین دلیل سامانه گردشگری کجامجا، به ارائه بلیت‌های مختلف برای هر مبدائی می‌پردازد. شما می‌توانید با کمک این سامانه، در هر ساعت از شبانه‌روز، به خرید و یا رزرو بلیت هواپیما اصفهان بپردازید.

معرفی بهترین هتل‌های اصفهان

با توجه به جمعیت بالای گردشگران در زمان‌هایی نوروز و تابستان، معمولاً هتل‌های بزرگی در اصفهان بنا شده است. هتل‌هایی که از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار مطلوب بوده و برای هر سطح درآمدی مقرون به صرفه می‌باشد. از جمله بهترین هتل‌های اصفهان می‌توان به هتل‌های پنج ستاره این شهر می‌توان به؛ هتل عباسی و هتل کوثر. هتل‌های چهار ستاره؛ هتل عالی‌قاپو، هتل پیروزی، هتل خواجو، هتل آسمان و هتل آوین. هتل‌های سه ستاره، هتل شیخ بهایی، هتل سنتی طلوع خورشید، هتل زهره، هتل باران، هتل ونوس، هتل آپارتمان هخامنشیان، هتل سنتی اصفهان، هتل اسپادانا، هتل آزادی، هتل عتیق، هتل ستاره و... اشاره کرد. البته این کلان‌شهر دارای هتل‌های دوستاره و مهمانسراهای بسیاری نیز هست که برای افراد متفرقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.