این موضوع برای بسیاری از افراد هنوز مسئله ای حل نشده مانده است؛ که آیا رزرو بلیط هواپیما با خرید آن تفاوت دارد یا خیر؟ بسیاری می پندارند که در رزرو فرد می تواند تنها به انتخاب زمان و نوع پرواز بپردازد و نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما باید گفت منظور از رزرو بلیط هواپیما، خرید آن به صورت غیر حضوری می باشد. در حقیقت شما بلیط خود را تمام کمال خریده و بعد از آن، در هر جایی می توانید آن را پرینت بگیرید. در این حالت می توانید از ماه ها قبل به رزرو و خرید بلیط خود بپردازید.

اما رزرو بلیط هواپیما چه فوایدی دارد؟ بسیاری از افرادی که به این کار مبادرت می ورزند، معمولا هنوز زمان دقیقی برای سفر خود انتخاب نکرده اند. این امر مخصوصا برای پرواز های خارجی که برای خروج از کشور به ویزا نیاز است، صورت می گیرد. از این رو داشتن بلیط هواپیما رزرو شده به افراد اطمینان خاطری می دهد، که می توانند در زمان تعیین شده به پرواز خود برسند.

معمولا بلیط هواپیما رزرو شده از قبل، دارای قیمت های ارزان تری می باشند. هرچه زمان خرید مورد نظر به وقت پرواز نزدیک تر باشد، بلیط گرانتر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از افراد از ماه ها و یا هفته ها قبل به رزرو بلیط هواپیما خود می پردازند.  البته این موضوع مزیت دیگری نیز دارد و آن این است که برای بلیط های رزرو شده، نوسان قیمت لحاظ نمی گردد و شما با همان نرخی که از قبل آن ها را تهیه کرده اید، می توانید به سفر خود ادامه دهید.

آیا قیمت بلیط هواپیما برای همه افراد یکسان است

سفر های خانوادگی اغلب با چالش هایی روبرو است. از جمله آنها می توان به دریافت ویزا برای همه اعضای خانواده، مکان نشستن آن ها در هواپیما، نوع بلیط و... . قابل ذکر است که خطوط هوایی برای هر محدوده سنی خاصی، یک قیمت متفاوت از بلیط هواپیما را عرضه می کنند. همچنین گاهی این افراد نیازی به پرداخت بلیط و یا حتی ویزا نداشته و می توانند رایگان سفر کنند. معمولا کودکان زیر 2 سال به بلیط نیازی ندارند و همراه مادرشان به حساب می آیند.

علاوه بر این، معمولا شرکت های مسافربری مانند سامانه گردشگری کجامجا، به این نیاز خانواده ها اهمیت داده و همیشه در حال گرد هم آوردن اعضای خانواده در کنار یکدیگر است. به همین منظور بسیاری از افراد سفر با ما را ترجیح می دهند. زیرا که ما به تمامی آنچه مسافران برای آسایش دارند، اندیشیده ایم.

خرید بلیط آنلاین مزایایی دیگری نیز دارد که از جمله مهمترین آن ها، مطلع شدن سریع از بلیط های تخفیف خورده و لحظه آخری می باشد. بلیط هایی که معمولا دارای نصف قیمت و یا یک سوم قیمت هستند. برای این منظور، سامانه گردشگری کجامجا، بر روی صفحه اصلی خود، لیستی از آخرین پروازهای موجود داخلی و خارجی آف خورده را قرار داده است. در این حالت می توان عنوان کرد که با این سامانه، قادرید در سریعترین زمان ممکن به فرصتی طلایی دست یابید.

بیمه مسافران برای سفر های هوایی

معمولا برای سفر های خارجی و داخلی، شرکت های هوایی بیمه هایی در نظر می گیرند. البته این کار توسط تور ها نیز انجام می شود. چه سفر خارجی در پیش داشته باشید وچه داخلی، بهتر است که از خدمات بیمه سفر استفاده کنید. به همین منظور و برای سهولت حال مسافران، ما در سامانه گردشگری کجامجا به اخذ قرارداد با شرکت های بیمه پرداخته ایم، که کاربران برای این منظور به اتلاف وقت برای بیمه کردن خود نپردازند. این کار در کنار خرید بلیط هواپیما، می تواند کار شما را بیش از پیش سرعت بخشد.

معمولا شرکت هایی بسیاری به ارائه بیمه نامه ها می پردازند. این بیمه ها بر حسب نوع خدمات و سقف هزینه درمان، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. همچنین  این خدمات می توانند از 10 یورو تا 30 یورو متغیر بوده و آپشن های متفاوتی را در برگیرد.

خرید بلیط هواپیما برای پرواز های خارجی

در میان پرواز های داخلی و خارجی، معمولا پرواز های خارجی دارای حساسیت بیشتری می باشند. این حساسیت نیز به دلیل قیمت بالا، زمان های پرواز مشخص و بدون تغییر و... می باشد. به همین منظور باید در خرید بلیط هواپیما خارجی دقت بیشتری نمایید. بلیط هواپیما خارجی نیز مانند بلیط هواپیما داخلی دارای حالت های آف خورده، چارتری و ... می باشد. که البته این امر با توجه به زمان ویزای که در اختیار دارید، امری ریسک پذیر می باشد. بدین جهت بهتر است که منتظر بلیط های آف خورده نباشید. زیرا تنها زمان خود را از دست خواهید داد.

بلیط هواپیما را می توان، از هر شرکتی تهیه کرد. اما سامانه گردشگری کجامجا دارای ویژگی هایی است که این باعث می گردد، در بین رقیبانش به عنوان یکی از برترین سایت های فروش شناخته شود.

  1. سرعت بالای لود سایت، در مواقع ضروری برای خرید بلیط هواپیما بسیار ضروری است. به همین دلیل این سایت به گونه ای طراحی شده است که می تواند در زمان های کم و سرعت اینترنت پایین به راحتی پاسخگوی نیاز شما باشد.
  2. راهنمایی کامل سفر های داخلی و خارجی یکی دیگر از برتری های این سایت می باشد. این سایت با بهره گیری از به روز ترین اطلاعات گردشگری کشور توانسته است، گنجینه نابی از هر آنچه که شما برای سفر بدان نیاز دارید، باشد.
  3. سامانه گردشگری کجامجا نه تنها برای سفر های داخلی، بلکه برای سفر های خارجی نیز در دسترس می باشد. از این جهت در هر کجایی این دنیا که باشید، توانایی آن را دارید که برای سفر خود برنامه ریخته و از هزاران کیلومتر دورتر، به خرید و رزرو بلیط هواپیما بپردازید.
  4. معرفی تور ها و هتل های مورد نظر برای سفر، یکی موارد مهم در سفر ها می باشد. در حقیقت بیشترین نگرانی افراد از جانب خرید بلیط هواپیما ارزان نیست، بلکه آن ها در جست و جویی هتلی مناسب هستند، که بتواند از هر لحاظی نیاز آن ها را برطرف کند. از طرفی معرفی جاذبه های گردشگری هر شهر و یا کشوری باعث می شود، که دیدی باز برای سفر داشته و مسیری مشخص پیش رویتان باشد.
  5. سامانه گردشگری کجامجا دارای یکی از امن ترین درگاه های پرداخت اینترنتی می باشد، که آن را به یکی از محبوب ترین برند های مسافرتی در ایران تبدیل کرده است.
  6. ارائه خدمات با کمترین هزینه و صرف کمترین وقت، یکی دیگر از ویژگی های برتر سامانه گردشگری کجامجا می باشد، که در ازای کمترین هزینه به شما ارائه می شود.