شهر پاریس، یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کلان شهرهای اروپا است که همراه با حومه ها، دارای جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر می باشد. پاریس، به عنوان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری کل دنیا شناخته شده است، و دارای شهرتی جهانی و محبوبیتی خارق العاده، در بین مردم کشورهای مختلف می باشد. پیشینه ی این شهر، به 4200 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و از همان زمان ، اولین نشانه های سکونت در این منطقه دیده شده اند. شهر پاریس مسیر تاریخی پر فرازو نشیبی را، در طول سال های طولانی، طی کرده است، و تمامی این حوادث و اتفاقات، اثرات ماندگاری را بر پیکره ای این شهر زیبا، از خود به جا گذاشته اند، و بدین ترتیب کل این شهر رویایی را، به موزه ای تاریخی و  فرهنگی تبدیل نموده اند.

اماکن گردشگری شهر پاریس

کافی است وارد شهر پاریس شوید و به قدم زدن در خیابان های آن بپردازید، آن گاه متوجه می شوید که برای لذت بردن از اماکن دیدنی این شهر، نیازی به نقشه و یا آدرس خاصی ندارید، چرا که گوشه گوشه ی این شهر رویایی، تماشایی و زیبا است و هر خیابان آن به تنهایی، خاطره ای به یاد ماندنی را، برای گردشگران به ارمغان می آورد. اما اگر بخواهید، از جاذبه های گردشگری شهر پاریس که دارای شهرت جهانی هستند، دیدن به عمل آورید، می توانید به برج ایفل و محوطه ی اطراف آن بروید و از تماشای شکوه و عظمت این برج خارق العاده و معماری بی نظیر آن لذت ببرید. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر می توان، به کلیسای نوتردام اشاره کرد که هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد و رمان معروف ویکتور هوگو را، در ذهن ها تداعی می نماید. موزه ی لوور پاریس نیز، از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر است که دارای محبوبتی جهانی بوده و بازدید از آن تجربه ای خارق العاده را برای افراد رقم می زند. به ویژه بازدید از بخش مربوط به آثار کشورمان ایران، و قطعات بی همتای تخت جمشید در آن، غرور و افتخاری بی بدیل را برای ما ایرانیان به ارمغان آورده و لذت سفر را، برایمان دوچندان می نماید. بازدید از طاق پیروزی، کاخ شایو، باغ تویلری، باغ لوکزامبورگ و خیابان شانزلیزه در پاریس نیز، از دیگر گزینه های موجود در میان هزاران مکان دیدنی این شهر می باشند و بازدید از آن ها، به شدت به گردشگران توصیه می شود.

هتل های شهر پاریس

در هر ماهی از سال که وارد شهر پاریس شوید، با مشکل کمبود جا مواجه نخواهید شد، چرا که این شهر، دارای هتل ها و اقامتگاه های بسیار متنوع با سطوح کیفی مختلفی می باشد، و بدین ترتیب این امکان را برای افراد فراهم می کند، تا بسته به بودجه و سلیقه ی خود، اقامتگاهی ایده آل را برای خود انتخاب نمایند. از میان هتل های محتلف شهر پاریس، می توان به هتل رنایسانس پاریس لی پارک ترکادرو(Renaissance Paris Hotel Le Parc Trocadero)، هتل هیلتون آرک دی تریمف پاریس(Hilton Arc De Triomphe Paris)، هتل آپارتمان آداگیو پاریس زو (Adagio Aparthotel Paris XV) و هتل بارگاندی پاریس(Le Burgundy Paris) اشاره کرد که همگی آن ها از امکانات رفاهی و تفریحی فوق العاده ای برخوردارند.

مراکز خرید شهر پاریس

امروزه کم تر کسی است که نام خیابان شانزلیزه را نشنیده باشد و از شهرت و محبوبیت گالری ها و مراکز خرید شهر پاریس خبر نداشته باشد. خرید کردن در این شهر پر زرق و برق، لذتی بی نظیر است و مراکز خرید موجود در آن، یکی از بزرگ ترین و مجلل ترین مراکز خرید دنیا می باشند. از میان خیابان های مشهور پاریس که سراسر پوشیده از مراکز خرید و گالری های متنوع هستند می توان، خیابان ریوولی (Rue de Rivoli)، خیابان شانزلیزه (Champs Elysées)، بلوار اوسمن (Haussmann)، بلوار مونمارتر(Montmartre) را نام برد و از میان گالری ها و فروشگاه های مشهور این شهر می توان، به گالری لافایت(Lafayette)، پرنتنام(Printemps) و لوبون مارشه (Le Bon Marché) اشاره کرد. البته این ها تنها نمونه های انگشت شماری از میان هزاران گزینه ی موجود هستند و کشف تمامی آن ها، زمانی بسیار طولانی می طلبد، و شاید در یک بار سفر به این شهر رویایی، ممکن و مسیر نباشد.