قاره اروپا که در نیم کره شمالی کره زمین قرار دارد، بعد از قاره اقیانوسیه کوچک‌ترین قاره جهان به حساب می­آید؛ اما آب و هوای متعادل این قاره سبب شده است افراد زیادی در این منطقه سکونت داشته باشند و قاره اروپا دومین قاره پرجمعیت جهان محسوب شود.

از ایتالیا تا فرانسه و از اتریش تا آلمان تماماً متعلق به قاره اروپا هستند، بنابراین اگر قصد دارید تا به گردشگری اروپا بپردازید، سفر به کشورهای مختلف این قاره را به هیچ عنوان از دست ندهید.

با سفر به اروپا می‌توانید بیشترین جاذبه‌های گردشگری موجود در کره زمین را در قالب یک سفر کوتاه ببینید و از گردشگری اروپا نهایت بهره لازم را ببرید.

اگر قصد سفر به قاره اروپا را دارید با ما همراه باشید و با برترین مکان‌های دیدنی این قاره بیشتر آشنا شوید.

ایتالیا کشور شوالیه‌های قدرتمند

اگر قصد دارید تا به گردشگری اروپا بپردازید، بازدید از کشور ایتالیا را حتماً در برنامه سفرتان بگنجانید. در فیلم‌هایی که بر اساس زندگی شوالیه‌های قدرتمند ساخته شده است، از آمفی تئاتر بزرگ کلوسئوم (Colosseum) استفاده می‌شود. این آمفی تئاتر در نوبه‌ی خود دارای معماری جذاب و بی‌نظیری است و سالیانه گردشگران زیادی را به سوی خودش جذب می‌کند.

مگر می‌شود به ایتالیا سفر کنید و از کانال‌های ونیز (Venice Canals) بازدید نکنید. ونیز یک شهر تاریخی است که بر روی آب بنا شده است و از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اروپا به حساب می‌آید.

دیدنی‌های ایتالیا به همین جا ختم نمی‌شود، باید از نزدیک برج کج پیزا (Leaning Tower of Pisa) را مشاهده کنید، تا جذابیت گردشگری اروپا چندین برابر شود.

 فراموش نکنید که در سفر به ایتالیا، بازدید از شهر رم و فواره تروی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

فرانسه کشور عشاق جاودان

کمتر کسی را می‌بینید که برای ماه عسل قاره اروپا را انتخاب کرده باشد و به پاریس مراجعه نکند. پاریس پایتخت کشور فرانسه است و به شهر عاشقانه‌های همیشه ماندگار مشهور است. قدم زدن در خیابان‌های پر گل ویر (Yvoire) خاطرات سفر ماه عسل را برای شما جاودانه می‌کند.

فرانسه  به کشور اصالت و فرهنگ شهرت دارد و در تمامی فصل‌های سال می‌توانید جاذبه‌های متفاوتی را در شهرهای این کشور مشاهده کنید. در گردشگری اروپا می‌توانید از کوه‌های آلپ بازید کنید یا این که یک پیاده روی عصر گاهی در کنار برج ایفل (eiffel tower) داشته باشید.

از همه این دیدنی‌ها که بگذریم از زیبایی و جذابیت بی‌حد و اندازه کلیسای جامع نوتردام (Notre Dame Cathedral) و موزه لوور (Louvre Museum) نمی‌توان چشم پوشی کرد.

آلمان کشور صنایع نوین و پیشرفته

اگر از طرفداران صنایع پیشرفته و امروزی هستید و قصد دارید در طول سفر با تکنولوژی‌های جدید عرضه شده در بازار بیشتر آشنا شوید، در گردشگری اروپا بازدید از آلمان را فراموش نکنید.

دیوار برلین که پس از جنگ جانی دوم در این کشور بنا نهاده شده است، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور آلمان محسوب می‌شود.

همچنین فرانکفورت به عنوان شهر آسمان خراش‌های بلند و سازه‌های جدید، دومین مکان گردشگری در کشور آلمان است.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری این کشور زیبا می‌توان به اسکله زلین (Selliner Seebrücke)، کلیسای ماگدبورگ (Magdeburg) و بندر شهر هامبورگ اشاره کرد.

لازم به ذکر است کارخانه‌های خودروهای بنز و BMW که دو خودروی پرطرفدار نسل جوان هستند در این کشور قرار دارند.

گردشگری اروپا به همین چند کشور ختم نمی‌شود، در طول سفر تفریحی می‌توانید سری به کشور انگلیس بزنید و از مکان‌های دیدنی لندن بازید به عمل بیاورید، یا این که از باغ‌های کوکنهوف (Keukenhof Gardens) هلند دیدن کنید.

جاذبه‌های گردشگری اروپا بی‌نهایت هستند و در قالب کلمات کوتاه نمی‌توان این حجم از زیبایی را به تصویر کشید، از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم یک سفر تفریحی به قاره اروپا داشته باشید و از تک تک مکان‌های دیدنی این قاره زیبا بازدید به عمل بیاورید.