شهرستان بجنورد یکی از شهرستان‌های استان خراسان شمالی و مرکز آن می‌باشد که در شمال شرقی کشور قرار دارد. این شهرستان بیشتر به دلیل دانشگاه‌های دولتی و آزاد خود در بین مردم به ویژه دانشجویان شهرت دارد اما دارای اماکن تفریحی و دیدنی نیز می‌باشد. در نتیجه بیشتر دانشجویان به این شهرستان سفر می‌کنند و قیمت بلیط هواپیما به بجنورد بیشتر برای آن‌ها اهمیت دارد.

این شهرستان با شهرهای دیگری مانند اسفراین و آشخانه و شیروان همسایه است بنابراین افرادی که قصد سفر به این شهرها را دارند می‌توانند با جستجو در سایت‌های مختلف فروش بلیط هواپیما و همچنین جستجو برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت بلیط هواپیما برای بجنورد، ابتدا به این شهرستان سفر کرده و سپس خود را به سایر شهرهای اطراف بجنورد برسانند.

این شهرستان با شهرهای دیگری مانند اسفراین و آشخانه و شیروان همسایه است بنابراین افرادی که قصد سفر به این شهرها را دارند می‌توانند با جستجو در سایت‌های مختلف فروش بلیط هواپیما و همچنین جستجو برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت بلیط هواپیما برای بجنورد، ابتدا به این شهرستان سفر کرده و سپس خود را به سایر شهرهای اطراف بجنورد برسانند.

بجنورد از نظر مراکز فرهنگی نظیر دانشگاه‌ها و مراکز رفاهی و تفریحی نظیر پارک‌ها و اقامتگاه‌ها، در موقعیت نسبتا خوبی قرار دارد و می‌تواند نیازهای اشخاصی که بنا به دلایل مختلف به این شهر سفر می‌کنند از قبیل دانشجویان را برآورده کند بنابراین افرادی که قصد سفر به این شهرستان را دارند می‌توانند با مشاهده قیمت بلیط هواپیما و تهیه بلیط هواپیمای ارزان به مقصد بجنورد در سایت‌های مختلف، بلیط خود را تهیه کرده و با خیالی آسوده به این شهر سفر کنند و از امکانات رفاهی و اقامتی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده استفاده کنند.  

برای سفر به شهرستان بجنورد علاوه بر اتوبوس و وسیله نقلیه شخصی، می‌توان از هواپیما نیز استفاده کرد اما پروازها فقط از تهران به بجورد و بجنورد به تهران در طول هفته انجام می‌شود بنابراین می‌توان به سایت‌های اینترنتی معتبر فروش بلیط هواپیما مراجعه کرد و بعد از اطلاع از ساعت حرکت و قیمت بلیط هواپیما برای بجنورد، بلیط مورد نظر خود را تهیه کرده و برای سفر به این شهرستان آماده شد.

شهرستان بجنورد در یک نگاه

شهرستان بجنورد به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد و قرار گیری در بین رشته کوه‌هایی نظیر البرز و آلاداغ، دارای آب و هوای سرد کوهستانی در فصل زمستان و آب و هوای معتدل در فصل تابستان است. قیمت بلیط هواپیما نیز در فصول مختلف سال و بنا به دمای هوا و میزان بارش باران و برف متفاوت است.

این شهرستان دارای قدمت تاریخی زیادی می‌باشد و بعضی از مناطق باستانی آن در اطراف رودخانه اترک، به دوران میان سنگی هزاره چهارم پیش از میلاد بر می‌گردد. البته بعضی از آثار باستانی آن در زمان حمله مغول متحمل آسیب‌های زیادی شده است اما هنوز تعدادی از بناهای تاریخی در این شهر و اطراف آن یافت می شود

از جاذبه‌های گردشگری بجنورد می‌توان به گردشگاه بابا امان، عمارت مفخم، بش قارداش، طبیعت باغ دره، کوشک باغ علی آباد و غیره اشاره کرد. گردشگران می‌توانند برای تماشای این مکان‌های طبیعی و تاریخی به این شهرستان زیبا سفر کنند. بنابراین بهتر است قبل از سفر، با بررسی قیمت بلیط هواپیما و قیمت بلیط هواپیمای چارتر برای بجنورد، بلیط خود را انتخاب کرده و از زیبایی‌های این شهر دیدن کنند و از یک سفر خوب و دلنشین لذت ببرند.

مردم این شهر را ترکمن‌ها و کرمان‌ها و فارس‌ها تشکیل می‌دهند از این رو در این شهر تنوع گویش و لباس به وفور یافت می‌شود. صنایع دستی این استان نیز تحت تاثیر فرهنگ این اقوام قرار گرفته و شامل قالی و قالیچه ترکمنی، پشتی ترکمنی، زیورآلات و لباس محلی ترکمن، جاجیم و گلیم است.

از سوغات خوراکی و خوشمزه بجنورد می‌توان آب نبات، شکر پنیر، انگور رزاقی، قره قوروت و خشکبار را نام برد که می‌تواند برای گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند بسیار جذاب باشد. 

قیمت بلیط هواپیما و پروازهای فرودگاه بجنورد

فرودگاه بجنورد در سال 1375 به بهره برداری رسید ولی تا سال 1384 به فرودگاه مشهد وابسته بود اما بعد از آن به عنوان یک فرودگاه مستقل محسوب شد. این فرودگاه به دلیل نزدیکی به مرز ترکمنستان، فرودگاه مرز هوایی نام گذاری شده است و از این رو دارای باند پهنی به وسعت 4400 متر و عرض 45 متر است که برای هواپیماهای پهن طراحی شده است.

پرواز از سایر شهر‌های ایران به بجنورد به طور مستقیم امکان پذیر نیست بنابراین برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان و مشاهده قیمت بلیط هواپیما برای بجنورد ابتدا باید به سایت‌‎های اینترنتی معتبر مراجعه کرده و بعد از بررسی قیمت بلیط هواپیما، گزینه مناسب خود را انتخاب کرد.

در این فرودگاه تهیه بلیط هواپیما فقط به مقصد تهران امکان پذیر است و قیمت بلیط هواپیما نیز در این فرودگاه در روزها و شرایط مختلف متفاوت است. در حال حاضر تنها هواپیماهای سه شرکت هواپیمایی به مقصد بجنورد به پرواز در می آیند و برای تمام روزهای هفته از تهران به بجنورد و بالعکس پرواز وجود دارد. برای آگاهی از روز و ساعت دقیق این پروازها و همچنین برای آگاهی از بلیط هواپیمای چارتر، می توان به سایت های فروش بلیط مراجعه کرد و اطلاعات لازم را بدست آورد.

قیمت بلیط هواپیما به مقصد این شهر برای افراد مختلف نظیر دانشجویان اهمیت دارد زیرا اگر دانشجویان بتوانند بلیط هواپیمای لحظه آخری برای سفر به بجنورد تهیه کنند می‌توانند به راحتی خود را به کلاس‌های دانشگاه برسانند و نیازی به استفاده از وسایل نقلیه ای نظیر اتوبوس برای سفر به این شهر ندارند.

افراد می‌توانند در صورت مناسب بودن قیمت بلیط هواپیما، اقدام به تهیه بلیط کرده و با تهیه بلیط هواپیمای لحظه آخری از طریق سایت‌های معتبر، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.